Kawa w kapsułach Lavazza a modo mio
Autor: 01aga
Tagi: kawa   lavazza   kawa_w_kapsułach  
12 października 2015, 15:40

Czy kawa może pomóc przezwyciężyć uzależnienie od cukru?

Cukier daje energię, ale jest również bardzo niebezpieczny dla naszego organizmu, powinniśmy unikać cukru lub stosować naturalne zamienniki np. stevia.

Kawa doda Ci wigoru, jeśli Twój organizm dostanie odpowiednią dawkę tego magicznego napoju. Kawa może też zabić, dlatego nie należy przesadzać z jej ilością. Max 5 filiżanek dziennie, optymalnie jednak dwie filiżanki, natomiast dla diabetyków zalecana dawka kawy to jedna filiżanka dziennie.


Powodem dla którego uzależniasz się od jakiegoś pożywienia (i to jakiegokolwiek tak naprawdę), ale szczególnie od cukru jest to, że twój mózg ma receptory opioidalne. Są one częścią pierwotnego systemu nagradzania, który pomaga wykryć, wybrać i zjeść świeże pożywienie zamiast zepsutego.

Dzisiaj jednak żyjemy w świecie obfitości, otoczeni przez przetworzoną żywność, która zwykle jest naładowana cukrem. Niestety, prowadzi to nasze wpędzające w uzależnienie receptory opioidowe - które pierwotnie pomagały nam wybrać odpowiednie pożywienie - do uzależnienia się od niewłaściwego pożywienia. Co interesujące cukier łączy się z tymi samymi receptorami co kokaina i inne uzależniające substancje.

Istnieje kilka składników noszących nazwę antagonisty receptorów opioidowych. Oznacza to, że kiedy zajmują receptor, chronią przed uzależnieniem od czegoś innego. I kawa jest takim antagonistą receptorów opioidowych. Kofeina może łączyć się z receptorami opioidowymi i może tłumić uzależniający wpływ innej substancji.
"Jeśli, na przykład, jesteś uzależniony od cukru i naprawdę chcesz stopniowo pomóc ciału pozbyć się tego uzależnienia, picie kawy byłoby realnym sposobem pomożenia sobie w osiągnięciu tego.

Trenuj picie czarnej kawy. Pij ją bez cukru na pusty żołądek i wkrótce zobaczysz, jak stopniowo napady łaknienia zaczną znikać..."
Ori Hofmekler autor książek The Warrior Diet, The Anti-Estrogenic Diet, Maximum Muscle Minimum Fat
Tak więc okazuje się, że kawa może przynosić korzyści, szczególnie poprawiając wydajność porannych ćwiczeń, ale tylko gdy unikasz dodawania cukru.


www.lavazzaamodomio.pl
‪#‎kawa‬ ‪#‎coffe‬ ‪#‎kawazmlekiem‬ ‪#‎kawazmleczkiem‬ ‪#‎porannakawa‬ ‪#‎wigor‬
‪#‎nastrój‬ ‪#‎humor‬

Do tej pory nie pojawił się jeszcze żaden komentarz. Ale Ty możesz to zmienić ;)

Dodaj nowy komentarz