Archiwum - października 2015

Kawa w kapsułach Lavazza a modo mio

Autor: 01aga | Kategorie:
Tagi: kawa, kawa_w_kapsułach, lavazza
12. października 2015 15:40:00

Czy kawa może pomóc przezwyciężyć uzależnienie od cukru?

Cukier daje energię, ale jest również bardzo niebezpieczny dla naszego organizmu, powinniśmy unikać cukru lub stosować naturalne zamienniki np. stevia.

Kawa doda Ci wigoru, jeśli Twój organizm dostanie odpowiednią dawkę tego magicznego napoju. Kawa może też zabić, dlatego nie należy przesadzać z jej ilością. Max 5 filiżanek dziennie, optymalnie jednak dwie filiżanki, natomiast dla diabetyków zalecana dawka kawy to jedna filiżanka dziennie.


Powodem dla którego uzależniasz się od jakiegoś pożywienia (i to jakiegokolwiek tak naprawdę), ale szczególnie od cukru jest to, że twój mózg ma receptory opioidalne. Są one częścią pierwotnego systemu nagradzania, który pomaga wykryć, wybrać i zjeść świeże pożywienie zamiast zepsutego.

Dzisiaj jednak żyjemy w świecie obfitości, otoczeni przez przetworzoną żywność, która zwykle jest naładowana cukrem. Niestety, prowadzi to nasze wpędzające w uzależnienie receptory opioidowe - które pierwotnie pomagały nam wybrać odpowiednie pożywienie - do uzależnienia się od niewłaściwego pożywienia. Co interesujące cukier łączy się z tymi samymi receptorami co kokaina i inne uzależniające substancje.

Istnieje kilka składników noszących nazwę antagonisty receptorów opioidowych. Oznacza to, że kiedy zajmują receptor, chronią przed uzależnieniem od czegoś innego. I kawa jest takim antagonistą receptorów opioidowych. Kofeina może łączyć się z receptorami opioidowymi i może tłumić uzależniający wpływ innej substancji.
"Jeśli, na przykład, jesteś uzależniony od cukru i naprawdę chcesz stopniowo pomóc ciału pozbyć się tego uzależnienia, picie kawy byłoby realnym sposobem pomożenia sobie w osiągnięciu tego.

Trenuj picie czarnej kawy. Pij ją bez cukru na pusty żołądek i wkrótce zobaczysz, jak stopniowo napady łaknienia zaczną znikać..."
Ori Hofmekler autor książek The Warrior Diet, The Anti-Estrogenic Diet, Maximum Muscle Minimum Fat
Tak więc okazuje się, że kawa może przynosić korzyści, szczególnie poprawiając wydajność porannych ćwiczeń, ale tylko gdy unikasz dodawania cukru.


www.lavazzaamodomio.pl
‪#‎kawa‬ ‪#‎coffe‬ ‪#‎kawazmlekiem‬ ‪#‎kawazmleczkiem‬ ‪#‎porannakawa‬ ‪#‎wigor‬
‪#‎nastrój‬ ‪#‎humor‬

Czarna jak piekło, gorąca jak miłość i mocna jak orgazm - kawa MOKADOR

Autor: 01aga | Kategorie: Kawa
Tagi: caffe, coffee, kawa mokador, kawa włoska, kawa z mlekiem, kawka, mokador, włoska kawa
12. października 2015 12:17:00

Czarna jak piekło, gorąca jak miłość i mocna jak orgazm - kawa MOKADORⓂⓄⓀⒶⒹⓄⓇ

‪#‎Mokador‬ wybiera tylko najlepsze plantacje na świecie.
Odmiana Arabica, najcenniejsza i delikatna jest wybrana z plantacji, które rozciągają się od co najmniej 900 metrów tropikalnych wyżyn w Kolumbii, Gwatemali i Kostaryce. Odmiana Robusta jest wybrana z upraw w Afryce i Azji.

‪#‎Mokador‬ to nie tylko kawa, to również gorące napoje na chłodniejsze dni.

Podaruj sobie odrobinę luksusu 

‪#‎Mokador‬ Rozwiązania dla Horeca - doświadczenie na przestrzeni lat.

HISTORIA 

Ciekawa historia marki ‪#‎Mokador‬

w 1967 Mokador założył Domenico Castellari w Faenza, w 1972 r., w Romanii otwarto pierwsze kawiarnie z ekskluzywną i unikalną mieszanką. Mokador została wyprodukowana dla Ho.Re.Ca. - kanału sektora hotelarsko - gastronomicznego. W 1992 r. powstały pierwsze kapsułki. W 1994 r. powstała pierwsza samoobsługowa kawiarka. W 2001 r. Mokador uzyskuje certyfikat dla swojej wielkiej mieszanki GRAN MISCELA MOKADOR (GMM), bo tak brzmi pełna nazwa tej wysoko gatunkowej kawy. W 2013 r. Mokador uzyskuje certyfikat Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001 oraz Systemu Zarządzania Środowiskowego ISO 14001.

 

Dla miłośników smaku, nie rezygnując z wizerunku

Łatwo jest delektować się filiżanką espresso w domu, w dowolnym momencie dnia, z jakością w stylu kawiarni, to wyróżnia produkty Mokador.

A gdyby tak zabrać ją w romantyczne miejsce, gdzie nikt nam nie przeszkodzi delektować się tą chwilą. A gdyby tak przenieść się chociaż na chwilę w ten magiczny świat z filiżanką kawy...

Wymarzony czas, z dala od świata, który próbuje przypomnieć sens rzeczy przyziemnych.

Romantyczne chwile zapewni ‪#‎Mokador‬
www.mokador.pl

Dobra Kawa jest jak kobieta, im lepiej wybierzesz, tym lepiej smakuje.www.mokador.pl

Strona główna


Kalendarz

pn wt sr cz pt so nd
2829301234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311